Novinky
11.01.2019
Nový model v Galerii modelů
  11.1.2019  Do Galerie modelů byly přidány fotografie modelu obchodní lodě Albatros, který postavil pan Luboš Ouborný z Děčína.   číst celé
14.09.2018
Nový model v Galerii modelů
  14.9.2018  Do Galerie modelů jsem přidal právě dokončený model bretaňského rybářského člunu. Model je postaven v měřítku 1:25. Základ tvoří stavebn... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Thermopylae

Model známého anglického čajového klipru. Themopylae se co do krásy a rychlosti vyrovnala legendárnímu Cutty Sark při tzv. velkých čajových závodech (... celý popis
Dostupnost
Skladem
Cena bez DPH
1 876 Kč
2 270 Kč
ks
Číslo produktu:791
Výrobce:Sergal
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Model známého anglického čajového klipru. Themopylae se co do krásy a rychlosti vyrovnala legendárnímu Cutty Sark při tzv. velkých čajových závodech (Great Tea Races) v polovině 18. století. Cílem závodů bylo v co nejkratší čas přivést do Anglie čaj z východní Indie a Číny.

Stavebnice obsahuje veškerý potřebný materiál pro stavbu modelu. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitým plaňkováním na žebra (podrobněji viz níže). Model se staví bez plachet. Po zakoupení plátna je však možné podle přiloženého plánu plachtoví plachty zhotovit a osadit.
Nářadí, barvy, lepidla a laky nejsou součástí stavebnice. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo a na lepení kovových dílů vteřinové.

Charakteristiky modelu
Měřítko: 1:124

Délka: 575 mm
Šířka: 185 mm
Výška: 370 mm

Obsah stavebnice
- Překližkové archy s laserem řezanými díly (kýl, žebra, paluby, kormidlo, stěžňové koše, díly nástaveb, úvazové lavice, stěžňové hlavice, stojánek aj.)
- Arch s laserem gravírovanými díly (ornamenty nástaveb, okna, naviják, jmenovka lodě aj.)
- Lišty na oplaňkování trupu (lípa a ořech - trup se plaňkuje dvakrát) a paluby
- Nosníky na výrobu dílů
- Kulatina na stěžně a ráhna
- Dřevěné a mosazné doplňky (kladky, úvazové kolíky, kotvy, vratidla, buben navijáku, kormidelní kolo, očka s dříkem, kroužky, kování aj.)
- Mosazné ornamenty
- Mosazný drát
- Nitě na lanoví různých průměrů a odstínů
- Vlajka
- 4 listy výkresů – pohledy, detaily, plán lanoví, obrázkový návod, přehled překližkových dílů, plán plachtoví
- Český návod na sestavení

Parametry
Měřítko1:124
Zboží zařazeno v kategoriích
 
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.