Novinky
19.02.2019
Nový model v Galerii modelů
19.2.2019  Do Galerie modelů byly přidány fotografie modelu španělské řadové lodě San Juan Nepomuceno, která se účastnila bitvy u Trafalgaru. Model po... číst celé
11.01.2019
Nový model v Galerii modelů
11.1.2019  Do Galerie modelů byly přidány fotografie modelu obchodní lodě Albatros, který postavil pan Luboš Ouborný z Děčína.   číst celé
14.09.2018
Nový model v Galerii modelů
14.9.2018  Do Galerie modelů jsem přidal právě dokončený model bretaňského rybářského člunu. Model je postaven v měřítku 1:25. Základ tvoří stavebnice... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Victory

Nejslavnější anglická loď všech dob. Vlajková loď admirála Nelsona v bitvě u Trafalgaru 21. 10. 1805, ve které Angličané porazili francouzsko - španěl... celý popis
Dostupnost
Skladem
Cena bez DPH
2 587 Kč
3 130 Kč
ks
Číslo produktu:720
Výrobce:Mantua
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Nejslavnější anglická loď všech dob. Vlajková loď admirála Nelsona v bitvě u Trafalgaru 21. 10. 1805, ve které Angličané porazili francouzsko - španělskou flotilu. Během bitvy byl admirál Nelson zraněn a následkům zranění záhy podlehl.

Victory je řadová loď 1.třídy vyzbrojená 104 děly. Na vodu byla spuštěna v anglických loděnicích v Chathamu v roce 1765. Plně restaurovaná loď se nachází v suchém doku v Portsmouthu.

Stavebnice obsahuje veškeré díly nezbytné pro sestavení modelu (podrobněji viz níže). Trup se staví klasickou technologií plaňkováním na žebra, plaňkování se provádí v jedné vrstvě. Model se staví bez plachet.
Barvy, laky, tmely, lepidla a nářadí nejsou součástí stavebnice. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo a na lepení kovových dílů vteřinové.

Charakteristiky modelu
Měřítko: 1:200

Délka: 620 mm

Obsah stavebnice
- Překližkové archy s laserem řezanými a gravírovanými díly (kýl, žebra, paluby, štítnice, lafety děl, úponové lávky, koše, kormidlo, kotevní příčníky, úvazníky, poklopy dělových střílen, záďová a boční galerie, stojánek a mnoho dalších dílů)
- Lišty na oplaňkování trupu (trup se plaňkuje v jedné vrstvě) a palub
- Nosníky na výrobu dílů
- Kulatina na stěžně a ráhna
- Dřevěné a mosazné doplňky (kladky, kotvy, úvazové kolíky, sloupky zábradlí, dělové hlavně,  galionová figura, kování, řetěz, očka aj.)
- Mosazný arch s fotoleptanými díly
- Mosazný drát
- Nitě na lanoví
- Vlajky
- 7 stran výkresů – pohledy, rozměry stěžňů a ráhen, plán plachtoví, přehled překližkových a fotoleptaných dílů
- Obrázkový návod na sestavení ve formě 220 fotografií, které krok za krokem vedou průběhem celé stavby. Textovou část návodu jsme přeložili do češtiny.

Parametry
Měřítko1:200
Zboží zařazeno v kategoriích
 
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.