Novinky
11.01.2019
Nový model v Galerii modelů
  11.1.2019  Do Galerie modelů byly přidány fotografie modelu obchodní lodě Albatros, který postavil pan Luboš Ouborný z Děčína.   číst celé
14.09.2018
Nový model v Galerii modelů
  14.9.2018  Do Galerie modelů jsem přidal právě dokončený model bretaňského rybářského člunu. Model je postaven v měřítku 1:25. Základ tvoří stavebn... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Lady Nelson

Lady Nelson je představitelem typického britského kutru z přelomu 18. a 19. století.Kutr má původ v Británii a původně byl vyvinut pašeráky z Folkesto... celý popis
Dostupnost
Skladem
Cena bez DPH
3 099 Kč
3 750 Kč
ks
Číslo produktu:1300/01
Výrobce:Victory Models
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Lady Nelson je představitelem typického britského kutru z přelomu 18. a 19. století.
Kutr má původ v Británii a původně byl vyvinut pašeráky z Folkestone a okolí. Brzy si vynikajících plavebních vlastností těchto lodí všimla i britská Admiralita a zařadila kutry do svého loďstva. Nelze se divit, že hlavním úkolem těchto lodí byl boj s pašeráky.
Kutr byl navržen s ohledem na dosažení co nejvyšší rychlosti. Tomu odpovídala i velká plocha plachet (poměrově k velikosti lodě). Všechny plachty (ráhnové i podélné) byly osazeny na jediném stěžni. Kutry byly převážně používány jako hlídkové, zásobovací a celní lodě. Vzhledem k velkému ponoru však nebyly vhodné k příbřežní plavbě.
Původní loď (na základě žebrorysek a vodorysek kutru třídy Sherbourne) měla délku kýlu 15,8 m a šířku 5,2 m. Výtlak činil 60 t, posádku tvořilo kolem 30 námořníků a důstojníků. Vyzbrojena byla deseti tříliberními děly a dvanácti obrtlíkovými děly.

Model kutru Lady Nelson je nejen pro zkušené modeláře, ale je vhodný i pro začínající a středně pokročilé modeláře, kteří si chtějí postavit model klasickou technologií plaňkováním na žebra. Modely firmy Victory Models jsou zpracovány na základě autentických podkladů a přibližují se muzeální kvalitě zpracování.
Stavebnice obsahuje veškeré díly nezbytné pro sestavení modelu (podobněji viz níže). Trup se staví klasickou technologií plaňkováním na žebra. Plaňkování se provádí ve dvou vrstvách. Barvy, laky, tmely, lepidla a nářadí nejsou součástí stavebnice. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo a na lepení kovových dílů vteřinové.

Charakteristiky modelu
Měřítko: 1:64

Délka: 530 mm

Obsah stavebnice
- Laserem vyřezané díly z překližky a ořechové desky (kýl, žebra, paluba, klounovec, kormovec, štítnice, kormidlo, ohlávky, upínačkové lávky, pracovní stojánek a řada dalších dílů)

- Lipové a ořechové plaňky na plaňkování trupu (dvojité plaňkování) a brlení, bukové pásky na oplaňkování paluby
- Nosníky na oděrky a drobné díly
- Kulatiny na stěžně a ráhna
- Mosazné hlavně a lafety děl, obrtlíková děla
- Dřevěné kladky, úvazové kolíky, soudky, vratidlo, mřížovina apod.
- Řada dalších dílů a doplňků (lodní pumpy, kotvy aj.)
- Mosazné leptané díly (ozdoby, kování kormidla, ohlávky, úponky aj.)
- Nitě na lanoví různých průměrů a odstínů
- Ozdobný dřevěný podstavec a sloupky
- Sestavné výkresy (5 listů) a český návod

Fotografie ze stavby i sestaveného modelu naleznete v naší Galerii zde.

Parametry
Měřítko1:64
Zboží zařazeno v kategoriích
 
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.