Novinky
11.01.2019
Nový model v Galerii modelů
  11.1.2019  Do Galerie modelů byly přidány fotografie modelu obchodní lodě Albatros, který postavil pan Luboš Ouborný z Děčína.   číst celé
14.09.2018
Nový model v Galerii modelů
  14.9.2018  Do Galerie modelů jsem přidal právě dokončený model bretaňského rybářského člunu. Model je postaven v měřítku 1:25. Základ tvoří stavebn... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Renard

HistorieKutr Renard byl spuštěn na vodu v Saint Malo v roce 1812 a patřil známému korzárovi Robertu Surcoufovi. Byla to jeho osmá a zároveň poslední k... celý popis
Dostupnost
Skladem
Cena bez DPH
2 579 Kč
3 120 Kč
ks
Číslo produktu:22401
Výrobce:Artesanía Latina
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Historie
Kutr Renard byl spuštěn na vodu v Saint Malo v roce 1812 a patřil známému korzárovi Robertu Surcoufovi. Byla to jeho osmá a zároveň poslední korzárská loď. Hlavním úkolem byl boj proti obchodním i válečným lodím nepřátelů Francie. Nejvýznamnějším činem bylo potopení britského 10-dělového škuneru HMS Alphea.

V roce 1991 byla na vodu spuštěna replika tohoto kutru, který je možné si pronajmout. Domovským přístavem je samozřejmě Saint Malo.

Stavebnice
Stavebnice obsahuje veškeré díly nezbytné pro sestavení modelu (podobněji viz níže). Trup se staví klasickou technologií plaňkováním na žebra. Plaňkování se provádí v jedné vrstvě, celý trup se následně barví. Stavebnice obsahuje také ušité plachty a český návod.

Barvy, laky, tmely, lepidla a nářadí nejsou součástí stavebnice. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo a na lepení kovových dílů vteřinové.

Charakteristiky modelu
Měřítko: 1:50

Délka: 615 mm
Šířka: 238 mm
Výška: 560 mm

Obsah stavebnice
- Laserem vyřezané díly z překližky (kýl, žebra, paluba, kormidlo, stojánek, lafety karonád, díly nástaveb, žebra a kýl lodního člunu a řada dalších dílů)

- Plaňky na oplaňkování trupu a dýhové pásky na oplaňkování paluby
- Nosníky na výrobu dílů
- Mahagonová kulatina na čelen, stěžeň a ráhna
- Množství dřevěných a kovových doplňků (kladky, lafety karonád, úvazové kolíky, hřebíčky, kroužky, očka s dříkem, kotva, rohatinky, řetěz aj.)
- Mosazné leptané díly
- Mosazné pásky a drát
- Nitě na lanoví různých průměrů a odstínů
- Vlajky
- Ušité plachty
- Velmi podrobný obrázkový návod (2 knížky, 92 stran, několik set barevných fotografií) s textovou částí v češtině

Parametry
Měřítko1:50
Zboží zařazeno v kategoriích
 
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.